Меню

«

»

Фестиваль науки та кар’єри на факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій

26 квітня 2023 року на факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій проведено Фестиваль науки та кар’єри, який зібрав велику кількість учасників як із різних навчальних закладів Львівщини, так і Дрогобицького університету. Серед присутніх було чимало цьогорічних випускників, які вже незабаром обиратимуть для себе майбутню професію та місце навчання. 

З вітальним словом до учасників Фестивалю звернулися проректор з наукової роботи Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, професор Микола Пантюк, декан факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій, доктор фізико-математичних наук, професор Ігор Столярчук, заступник декана факультету, доктор філософії, доцент кафедри математики та економіки Христина Войтович. Учасники Фестивалю отримали інформацію, за якими спеціальностями та освітніми програмами здійснюється підготовка фахівців на факультеті, про основні напрямки наукової роботи та визначні наукові здобутки викладачів і студентів факультету, про програми міжнародної академічної мобільності студентів та організацію студентського дозвілля. Переконливі аргументи, чому слід навчатися на перелічених спеціальностях у Дрогобицькому університеті, які навів декан факультету, професор Ігор Столярчук, змусили ще раз замислитися над своїм вибором навіть тих випускників, які на сьогодні вже твердо визначилися з майбутньою професією. А прийняти остаточне рішення, в якій сфері реалізуватися, якій діяльності присвятити своє життя, учням допомогла насичена й цікава програма Фестивалю.

Учасники Фестивалю відвідали експрес-лекцію “Мінімум часу – максимум балів: Як швидко розв’язати завдання з математики на НМТ”, на якій завідувач кафедри математики та економіки, доцент Тарас Війчук поділився корисними лайфхаками для вдалого складання цьогорічного тесту з математики. Тарас Іванович організував розв’язування математичних завдань у формі цікавого челенджу. Дав корисні поради, як ефективно використати весь потенціал своїх знань та вмінь. Показав, що правильну відповідь можна дати дуже швидко, якщо “ввімкнути” ерудицію на максимум та науково задіяти інтуїцію. А якщо ще й вірити в себе, то успішне складання тесту гарантоване!

Далі учасники Фестивалю поринули у світ цікавих фізичних дослідів, коли маршрут їхньої мандрівки досяг магічної оази “Демонстраційний дослід: Цікава фізика” в одній з фізичних лабораторій факультету. Учням були продемонстровані фізичні явища й процеси, протікання яких суперечило, на перший погляд, законам природи і уявленням про навколишній світ. Спостереження таких дивовижних речей викликало жваву дискусію серед молоді. Та всі “дива” були пояснені на основі вже наявних знань учнів з фізики. Бажаючі учасники Фестивалю отримали можливість самим побувати в ролі “чарівника” і продемонструвати захоплюючі досліди присутнім.

Наступною резонансною зупинкою в маршруті учасників Фестивалю була “STEM-лабораторія. Інтернет речей. Розумний будинок”. Викладачі кафедри фізики та інформаційних систем продемонстрували новітню STEM-лабораторію факультету та розкрили потенціал STEM-підходу в навчанні, який включає інженерію, програмування, робототехніку та 3D-моделювання. Розповіли, як використовуючи свої знання з фізики та програмування, можна проєктувати власні пристрої. Далі було представлено STEM-проєкт “Розумний будинок”, на прикладі якого учні переконалися, що набуті ними теоретичні знання мають прикладний характер і їх можна застосовувати навіть у повсякденному житті.

Далі учасники Фестивалю побували в одному з комп’ютерних класів факультету, де доцент кафедри фізики та інформаційних систем Дмитро Карпин ознайомив їх з можливостями комп’ютерного 3D-моделювання і графічного дизайну, обравши одну із найцікавіших для молоді тем “Кольорознавство. Тонова корекція зображень”. Адже людина, сприймаючи все розмаїття колірної гармонії і краси навколишнього світу, завжди намагалася відтворити її у штучних середовищах. Дмитро Степанович наочно продемонстрував учням, що тільки вивчивши основи кольорознавства та засвоївши принципи й техніку гармонійного поєднання кольорів, на практиці можна повноцінно реалізувати всі дизайнерські ідеї та рішення. Після запитання, чи колір є об’єктивним фактом природи, чи може емоційним сприйняттям людини, Дмитро Карпин ввів присутніх у магічний світ оптичних ілюзій, що викликало у них і захоплення, і щирий подив, і чимало запитань.

Надзвичайно цікавою і пізнавальною для учасників Фестивалю була екскурсія навчальними лабораторіями кафедри технологічної та професійної освіти, яку провів завідувач кафедри, професор Леонід Оршанський. Із великим захопленням присутні на заході милувалися представленими творчими роботами із художньої обробки деревини, вишивки, ткацтва, художньої обробки природних матеріалів, розпису, писанкарства, виготовлення народної ляльки. Незабутні враження учасники Фестивалю отримали від участі в майстер-класі “Яворівська забавка: розпис”. Адже вони отримали можливість перейняти техніку і прийоми художнього розпису від справжніх митців та власними руками створити унікальний подарунок.

У перерві між майстер-класами учасники Фестивалю поспілкувалися зі студентами факультету. Студенти розповіли, з яких міркувань вони обрали саме факультет фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Дрогобицького вишу, відзначили якість навчально-виховного процесу, розповіли про свої улюблені й корисні для майбутньої професії дисципліни, про студентський побут.

Важливу інформацію для майбутніх абітурієнтів щодо цьогорічної вступної кампанії надав представник Приймальної комісії університету, доцент Віталій Філь.

Завершився Фестиваль науки та кар’єри нагородженням призами активних його учасників. Завершуючи захід, декан факультету Ігор Столярчук та заступник декана Христина Войтович подякували усім присутнім за участь, побажали здоров’я, миру й висловили сподівання, що вже у вересні буде нова зустріч із нинішніми гостями факультету, але вже в новому статусі – статусі студентів факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій!