Навчальний процес, як відомо, передбачає взаємодію викладача зі студентами та, при добрій організації, і студентів між собою. Останнє особливо цінне, коли студенти діляться інформацією (знаннями) один з одним. Подвійно корисним таке ділення стає, коли окремі з них вже працюють за спеціальністю і діляться готовими кейсами, лайфхаками. Це мотивує всіх!
Традиційним стає по четвергах семінар, організований кафедрою фізики та інформаційних систем, із серії “Наукові посиденьки з …” (модератор – доцент Роман Пазюк). Цього тижня, 23 листопада, до нього долучились аспіранти факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій. І хоча вони навчаються на різних спеціальностях, сфери їх діяльності та наукових інтересів тісно переплітаються.
Аспірант Мар’ян Калапач (спеціальність 111 Математика) “Типологія нейронних мереж та принципи їх роботи”. Вихід систем штучного інтелекту на рівень пересічного обивателя зумовив сплеск інтересу в тому числі й до нейронних мереж. Та мало хто знає, що це і як воно працює. Про внутрішню “кухню” побудови і роботи нейромереж присутні почули з цієї доповіді.
Ярмошик Валентин – аспірант спеціальності 111 Математика і практикуючий спеціаліст ІТ-галузі. Слово “Amazon” асоціюється у більшості з інтернет-магазином всіх товарів (від А до Z). Але виявляється, – це не тільки найбільша у світі торгова платформа, яка починала з продажі книг. Це сучасні технологічні рішення, це хмарні обчислення і віртуальні комп’ютери AWS, які можна взяти в оренду навіть на безоплатній основі. Про це та інше була доповідь “Використання хмарних сервісів Amazon у науковій діяльності”.
Свіжий погляд на старий добрий Origin продемонстрував аспірант спеціальності 105 Прикладна фізика та наноматеріали Іван Падалка. Тема “Побудова графіків, статистика та математичний апарат в OriginLab” говорить сама за себе. Чи користуєтесь Ви цією програмою для аналізу і представлення результатів своїх досліджень?
Науковий семінар пройшов у змішаному форматі. І тільки на Zoom-конференції було 20 присутніх. Це мотивує і надалі проводити подібні зустрічі, де бажаючі можуть як поділитися своїми здобутками, набуваючи досвіду публічних виступів, так і познайомитись з трендами сучасних інформаційних технологій та наукових досліджень.