15 грудня 2023 року на 80-му році життя відійшов у вічність наш колега, людина відкритої душі та щирого й доброго серця Володимир НІМЕЦЬКИЙ. Володимир Петрович 50 років свого життя пропрацював інженером кафедри фізики Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Був висококваліфікованим фахівцем, відданим своїй справі. Сумлінно виконуючи свої професійні обов’язки, Володимир Петрович ніколи не відмовляв у допомозі колегам. А зробити він умів все, мав золоті руки.
Володимир Петрович, випускник Львівського державного університету імені Івана Франка, успішно завідував лабораторією демонстраційного експерименту, яка забезпечувала проведення лекцій з фізики на належному науковому і методичному рівні. Він завжди вмів налагоджувати чи відремонтувати прилади, потрібні для експерименту, методично вдало провести експеримент, спільно з лекторами підбирав найефективніші демонстрації до відповідної теми лекції.
Володимир Петрович протягом усієї своєї професійної діяльності брав активну участь у наукових дослідженнях, які проводилися на кафедрі. Високі результати й успіхи кафедри фізики в науковій роботі пов’язані з його креативними ідеями та талановитим втіленням їх на практиці. Своїми досягненнями Володимир Петрович примножував славу Дрогобицького університету. Він володів усіма секретами технології вирощування кристалів А2В6, бо вирощував ці кристали багато десятків літ. Високо затребувані в державі та за кордоном кристали НgTe, CdTe і їх системи НgTe – CdTe, вирощені командою фахівців Дрогобицького вишу, серед яких був і Володимир Петрович Німецький, були високої якості й не поступалися зразкам, вирощеним в Європі.
Володимир Петрович вніс великий внесок у чимало важливих наукових розробок та досліджень, які велися на кафедрі: налагодження технології одержання досконалих кристалів НgTe – CdTe, зокрема, й великих розмірів, на яких досліджували явище від’ємної фотопровідності; особливості проходження ультразвуку в цих кристалах; очистка матеріалів (від вакуумної возгонки до зонної очистки) і гранулювання уже чистих матеріалів кадмію та цинку в атмосфері водню. Спільно з колегами-фізиками з кафедри Володимир Петрович займався виготовленням електропечей, в яких вирощувалися кристали як методом з розплаву, так і методом з газової фази, а також готував кварцові ампули до завантаження їх вихідними матеріалами. Обирав режим проходження ампули в печі та досліджував оптимальні умови росту кристалів.
Всі технологічні операції Володимир Петрович виконував досконало та дуже відповідально. Перевершити його майстерність було важко. Завжди спокійний, завжди в доброму настрої, завжди впевнений у собі. Працювати в команді з Володимиром Петровичем було легко й комфортно.
Добрий, чуйний, інтелігентний, порядний, великий патріот України – таким Володимир Петрович назавжди залишиться у нашій пам’яті.
Сьогодні поділяємо всю гіркоту втрати дорогої людини та висловлюємо щирі слова співчуття рідним і друзям Володимира Петровича. Сумуємо разом з Вами, підтримуємо Вас у годину скорботи. Нехай світла пам’ять про Володимира Петровича назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав, а Господь дарує йому вічне життя.
Вічна і світла пам’ять!
Похорон відбудеться 16 грудня о 13:00 год. за адресою:
с. Лішня Дрогобицького району, вул. Шевченка.